^Powrót do góry
  • 1 Adres:
    27-200 Starachowice, ul. Iłżecka 39, telefon/fax (041)274 19 40, e-mail: gimnr2@poczta.fm
  • 2 Adres:
    27-200 Starachowice, ul. Iłżecka 39, telefon/fax (041)274 19 40, e-mail: gimnr2@poczta.fm
  • 3 Adres:
    27-200 Starachowice, ul. Iłżecka 39, telefon/fax (041)274 19 40, e-mail: gimnr2@poczta.fm
  • 4 Adres:
    27-200 Starachowice, ul. Iłżecka 39, telefon/fax (041)274 19 40, e-mail: gimnr2@poczta.fm
  • 5 Adres:
    27-200 Starachowice, ul. Iłżecka 39, telefon/fax (041)274 19 40, e-mail: gimnr2@poczta.fm
baner

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Sport 2016/2017

Indywidualne Zawody LA

2017_10W dniu 10.06.2017 r. na stadionie miejskim odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnych Zawodach LA.
Organizatorem imprezy był: Referat Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Miasta, Miejski Szkolny Związek Sportowy oraz Gimnazjum nr 1 w Starachowicach.
Naszą szkołę reprezentowali następujący zawodnicy:
Dziewczęta: Kowalczyk Anna, Tusińska Julia, Zuchowska Julia, Gębura Oliwia, Mazur Julia, Wójcik Julia, Kwiatek Weronika, Ślażyńska Natalia, Maciąg Julia, Sikora Natalia, Rolka Kaja.
Chłopcy: Mazur Filip, Barański Jakub, Cieciora Albert, Rojek Łukasz, Borkowski Kacper, Malec Karol, Kalisz Jakub, Lipa Sebastian, Nogajski Witor.

Wyniki poszczególnych konkurencji:
100m. dziewcząt:
I miejsce - Chrząszcz Karolina G1
II miejsce - Saletra Natalia G3
III miejsce - Czaja Weronika G3
100m. chłopców:
I miejsce - Grunt Kacper G3
II miejsce - Gołębski Wiktor G4
III miejsce - Rojek Łukasz G2
300m. dziewcząt:
I miejsce - Maciąg Julia G2
II miejsce - Chrząszcz Karolina G1
III miejsce - Zielińska Paulina G3
300m. chłopców:
I miejsce - Borkowski Kacper G2
II miejsce - Suski Kacper G3
III miejsce - Klepacz Maciej G4
600m. dziewcząt:
I miejsce - Roesler Klaudia G3
II miejsce - Kasperska Aleksandra G1
III miejsce - Kępińska Aleksandra G4
1000m. chłopcy:
I miejsce - Dymiński Jakub G3
II miejsce - Zychowicz Kacper G3
III miejsce - Przygoda Sylwester G1
-----------------------------------
V miejsce - Lipa Sebastian G2
VI miejsce - Nogajski Wiktor G2
Sztafeta 4x100m. dziewcząt:
I miejsce - G3
II miejsce - G1
III miejsce - G4
IV miejsce - G2
Sztafeta 4x100m. chłopców:
I miejsce - G2 (Mazur Filip, Malec Karol, Cieciora Albert, Kalisz Jakub)
II miejsce - G3
III miejsce - G4
IV miejsce - G1
skok w dal dziewcząt:
I miejsce - Sowińska Karolina G1
II miejsce - Chowiera Wiktoria G3
III miejsce - Macios Natalia G3
skok w dal chłopców:
I miejsce - Wróblewski Oskar G1
II miejsce - Rojek Łukasz G2
III miejsce - Piwowarczyk Jakub G4
pchnięcie kulą dziewcząt:
I miejsce - Pryciak Oliwia G3
II miejsce - Stąpór Martyna G4
III miejsce - Rolka Kaja 2
pchnięcie kulą chłopców:
I miejsce - Siwiec Arkadiusz G3
II miejsce - Mazur Filip G2
III miejsce - Kubas Paweł G4
Nad sprawnym przebiegiem konkurencji czuwali sędziowie: p. Bożena Rymarczyk, p. Mariusz Sławiński, p. Teresa Sionek, p. Tomasz Wójtowicz, p. Anna Ziewiec, p. Artur Gwóźdź, p. Paweł Brzozowski, p. Grzegorz Gadomski, p. Bartosz Zając.
Zawodnicy udekorowani zostali medalami.

Sukces naszych pływaków !

2017_9W dniu 03.06.2017 r. na krytej pływalni w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu. Naszą szkołę reprezentowali następujący zawodnicy:
 
Dziewczęta: Weronika Latała, Antonina Wiśniewska, Aleksandra Sierpień, Emilia Szczepańska.
Chłopcy: Sebastian Lipa, Jakub Barański, Marcel Zarychta, Filip Skierniewski.
 
Punkty dla naszej szkoły zdobyli:
 
50m. styl grzbietowy dziewcząt: Antonina Wiśniewska-II miejsce (33,84 sek.)
50m. styl grzbietowy chłopców: Marcel Zarychta-II miejsce (30,73 sek.), Jakub Barański-III miejce (33,74 sek.), Sebastian Lipa-V miejsce (38,06 sek)
50m. styl dowolny dziewcząt: Weronika Latala-I miejsce (28,72 sek.), Aleksandra Sierpień-II miejsce (30,84 sek.)
50m. styl dowolny chopców: Marcel Zarychta-II miejsce (27,78 sek.), Jakub Barański-IV miejsce (29,05 sek.)
50m. styl motylkowy dziewcząt: Weronika Latała-I miejsce (32,15 sek.), Antonina Wiśniewska-II miejsce (34,21 sek.)
50m. styl motylkowy chłopców: Filip Skierniewski-II miejsce (30,65 sek.)
50m. styl klasyczny dziewcząt: Aleksandra Sierpień-I miejsce (36,66 sek.)
50m. styl klasyczny chłopców: Filip Skierniewski-I miejsce (35,40 sek.), Sebastian Lipa-III miejsce (40,99 sek.)
sztafeta 4x50m. styl dowlony dziewcząt-I miejsce (2:32,67)
sztafeta 4x50m. styl dowolny chłopców-I miejsce (1:58,46)
 
Tabela końcowa zawodów:
 
Gimnazjum nr 2 - I miejsce 128 pkt.
Gimnazjum nr 1 - II miejsce 102 pkt.
Gimnazjum Społeczne - III miejsce 72 pkt.
Cimnazjum nr 3 - IV miejsce 34 pkt.
Gimnazjum nr 4 - V miejsce 13 pkt.
 
Organizatorem zawodów był: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach; Miejski Szkolny Związek Sportowy; Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych; Gimnazjum nr 2 w Starachowicach; Referat Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Miasta; WOPR-oddział w Starachowicach; Starachowicka Grupa Ratownictwa Wodnego; Klub Płetwonurków LOK KALMAR; Starachowicki Klub Pływacki BARAKUDA.
Opiekunami zawodników byli: p. Wojciech Sarna i p. Anna Ziewiec
Obsługę informatyczną imprezy zapewnił p. Artur Gwóźdź.

Gimnazjum nr 2 w Finale Najlepszych w Województwie

2017_8Podczas rozegranego 30.05.2017 r. w Szewnie Półfinału Wojewódzkiego w Piłce Nożnej Chłopców uczniowie Gimnazjum nr 2 im.Stefana Żeromskiego okazali się Mistrzami, pozostawiając w tyle rówieśników z Radoszyc, Staszowa, Sandomierza i gospodarzy turnieju Gimnazjum z Szewnej. Po wyczerpującym turnieju w cięzkich warunkach pogodowych zawodnicy GM 2 uzyskali wyniki:

 

Gimnazjum 2 - Gimnazjum Radoszyce      1:0 (Karol Malec)
Gimnazjum 2 - Gimnazjum Szewna           2:0 ( Karol Malec, Jakub Kalisz)
Gimnazjum 2 - Gimnazjum Sandomierz     1:2 (Damian Sadkowski)
Gimnazjum 2 - Gimnazjum Staszów           1:0 (Damian Sadkowski)


Najlepszym zawodnikiem Turnieju Półfinałowego został uczeń Gimnazjum nr 2 Jakub Kalisz.
Awans do Finału wywalczyli: Wojtan Filip, Błażejewski Jakub, Borkowski Kacper, Kiepas Łukasz, Nowakowski Piotr, Sadkowski Damian, Garbarczyk Błażej, Malec Karol, Kalisz Jakub.
Opiekunem drużyny był Rękawik Rafał
Gratulujemy i czekamy na FINAŁ.

Mistrzostwa Starachowic w Indywidualnych Biegach Przełajowych 2017

2017_4727 maja na terenach leśnych przy ulicy Staropolskiej odbyły się Mistrzostwa Starachowic w indywidualnych biegach przełajowych- „Gimnazjada 2017”.
Do zawodów przystąpiły 4 gimnazja: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4.
Zgłoszono 44 dziewczęta i 37 chłopców z rocznika 2001 i młodsi.
Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1000 i 1500m, a chłopcy na dystansie 1500m.
Zawody ukończyło 28 dziewcząt i 15 chłopców.

Na dystansie 1000m dziewcząt:
 
I miejsce zajęła Weronika Wojnar z Gimnazjum nr 3
II miejsce zajęła Iga Banaszkiewicz z Gimnazjum nr 4
III miejsce zajęła Zuzanna Mnich z Gimnazjum nr 2
 
Na dystansie 1500m dziewcząt:
 
I miejsce zajęła Jagoda Dunia z Gimnazjum nr 3
II miejsce zajęła Paulina Stańczak z Gimnazjum nr 1
III miejsce zajęła Ola Kasperska z Gimnazjum nr 1
 
W klasyfikacji drużynowej na dystansie 1000m i 1500m dziewcząt:

I miejsce zajęły dziewczęta z Gimnazjum nr 3
II miejsce zajęły dziewczęta z Gimnazjum nr 1
III miejsce zajęły dziewczęta z Gimnazjum nr 4
IV miejsce zajęły dziewczęta z Gimnazjum nr 2

Największą ilość zawodniczek-aż 14, wystawiło do zawodów Gimnazjum nr 4.
 
Na dystansie 1500m chłopców:
 
I miejsce zajął Jakub Dymiński z Gimnazjum nr 3
II miejsce zajął Dawid Bojara z Gimnazjum nr 3
III miejsce zajął Sebastian Lipa z Gimnazjum nr 2
 
W klasyfikacji drużynowej na dystansie 1500m chłopców:

I miejsce zajęli chłopcy z Gimnazjum nr 3
II miejsce zajęli chłopcy z Gimnazjum nr 2
III miejsce zajęli chłopcy z Gimnazjum nr 1
IV miejsce zajęli chłopcy z Gimnazjum nr 4

Największą ilość zawodników wystawiło do zawodów Gimnazjum nr 1.
Mistrzowie Starachowic na wszystkich 4 dystansach otrzymali piękne medale, które ufundował UM i MSZS.
Zawody przebiegały w sportowej atmosferze. Sędziowali nauczyciele wf z Gimnazjum nr 2: p. Anna Ziewiec,  p. Wojciech Sarna i p. Artur Gwóźdź. Opiekę medyczną zapewniła pani pielęgniarka z Gimnazjum nr 2, Jolanta Zaczyńska. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała ekipa medyczna karetki pogotowia.
 

Półfinał wojewódzki w koszykówce dziewcząt

2017_40W rozegranym w kwietniu 2017r, w Gimnazjum publicznym w Wąchocku - Półfinale Wojewódzkim w koszykówce dziewcząt, nasze reprezentantki po zaciętych meczach zdobyły II miejsce. Gratulujemy !                                      
Nasze Gimnazjum reprezentowały: Kaja Rolka, Natalia Sikora i Wiktoria Tusińska z III c, Julia Maciąg i Daria Kaczor z III d, Weronika Szwagrzyk z III b, Kamila Klepner z II b Karolina Tuz, Julia Borkowska, Anna Czarnecka z II a, Julia Tusińska z I a i Weronika Latała z I d.
Dziewczęta zwyciężyły w meczu z Rytwianami 41:10 i przegrały mecz z "Meteorem" Wąchock 32:19. Punkty zdobyły: Kaja Rolka-28pkt, Daria Kaczor-12pkt, Julia Maciąg-12pkt, Natalia Sikora-2pkt, Weronika Szwagrzyk-2pkt, Kamila Klepner 2pkt i Julia Tusińska 2 pkt.
Opiekunem drużyny była p. Anna Ziewiec.

Copyright © 2013. Arturo1969 Rights Reserved.


Facebook twitter flicker skype youtube digg